langas.net


Olandija
Olandija

Renginiai

Zmones


Studijos

Pragyvenimas

Stipendijos


Adresu knygute
Nuorodos
Talkininkauja
Zinia - olandai gyvena turbut geriausiai Europoj. Doktoranto stipendija apie 2000 gul (3400 Lt), bet doktorantais niekas cia nenori buti, nes tai labai mazai!

O patirtis byloja, kad lietuvis studentas gali visai linksmai gyventi ir su 1200 gul. Bendrabutis kainuoja 400-600gul - ir tai yra labai pigu! O kadangi pigu, tai visi ir nori! Tai reiskia, kad tau pasiseks, jei tu gausi vieta bendrabutyje. O jei negausi tai reikia grieztai pareikalauti, kad universitetas surastu ir isnuomotu kambari. Didziausia tragedija ir nelaime - Amstedame, cia kambario galima ieskoti metus! Tai svieziai atvaziavusiam i Olandija jau reikia tureti popieruka rankoj su nauju namu adresu, kitaip gali prireikti grizti. O jei pagaliau turi kambari - paklausk kas jame, nes ten gali nebuti net lovos. Bendrabuciuose kambariai tik vienvieciai, bet tvarkingi; virtuve ir dusu naudojasi visas batalionas. Dazniausiai uzsienieciai studentai apgyvendinami viename bendrabutyje, o ten linksma.

Maistas cia kainuoja visutiniskai 1,5 karto brangiau nei Lietuvoj, net ir Briuselio kopustus vietoj paprastu valgant. Brangumas priklauso nuo atstumo iki centro ir prekybos centro.
Pigiausios parduotuves: Aldi, Lidl, Dirk van der Brok. Labai paranku pirkti turgui - ten irgi pigu.
Malonumai ir linksmybes cia labai brangus (nu gal isskyrus Red Light District... :). Demesio! Alus ir vynas - pigus!

Jei vis dar nori i Olandija, tai tu turi buti gimes dviratininku. Dviratis - olando gyvenimo budas. Jei atvaziuosi ir bandysi sito isvengti, tai budamas vienas pestysis gatveje ir pro sali smagiai minant buriams dviratininku, tarp ju ir 80-metes mociutes - persigalvosi! Viesasis transportas labai brangus, o ir dviracio takeliai cia dvigubai platesni uz saligatvius (bet policija gaudo ir girtus dviratininkus). Reiskia perki dvirati - jie cia kainuoja 150-200 gul uz "second hand", kuris visai nieko, arba nelegaliai (o kur- studentams zinomos vietos) - 10-20 gul, kuris gali buti visiskai toks pat. Nauji labai brangus. O dviraciai cia vertinami: kuo dviratis blogiau atrodo - tuo labiau juo reikia dziaugtis - gal taip greit nepavogs! O tai - kasdienybe. Todel tavo spynos dviraciui turi kainuoti dvigubai daugiau, nei pats dviratis - senoves olandu patarle!

Jei vaziuodamas i Olandija tikiesi pabegti is salies kur lietus lyja, tai jau apsirikai - cia lyja daug ir horizontaliai, ypac kai vaziuoji dviraciu! Sniego cia seniai rimtai nebuvo. Kadangi visur pilna kanalu, ju Amsterdame net 2000, tai oras cia labai dregnas.

Nuolaidu studentams miesto viesuoju ir net tarpmiestiniu transportu nera - tik olandu studentai vazineja veltui. Vienkartinis bilietas metro, autobusu ir tramvajum kainuoja 4,5 gul. Apsimoka pirkti Strippenkart'a uz 12 arba 30gul su kuria galima daug kartu vaziuoti. Vienos keliones kaina bus beveik dvigubai pigesne. Yra ir menesiniai transporto bilietai, bet kam tada dviratis!

Siaip ISIC ar dar koks studentavimo irodymas visiskai olandams ispudzio nedaro. Reikia tiesiog buti jaunesniam, kaip 26metai. Pavyzdiui yra Museumkard - nusiperki ir nemokamai eini visus metus i beveik visus Olandijos muziejus.

Atvaziuoti i Olandija pigiausiai galima Eurolines autobusu: Ryga- Vilnius- Kaunas-Amsterdamas-Utrechtas-Briuselis, tai kaunuoja 360lt, studentui - 290lt.

Vizos reikia, jei pasilieki cia ilgiau, kaip 3 men. Ja galima gauti tik Olandijos ambasadoje Rygoj. Tai turi trukti 3 men, bet padedant universitetui, i kuri vaziuoji, truks apie menesi ir nereikes visu tu dokumentu, kuriu siaip reikalauja. Butinai paprasyk universiteto pagalbos del vizos. Atvaziavus reikes minti i tarptautine policija uzsiregistruoti. Sita policija sneka labai piktai, bet viskas visada baigiasi gerai.

Dirbti galima studentui 11 valandu per savaite, uzmokestis - 10-15 gul uz valanda. Darba susirasti nesunku, tai padeda padaryti studentiskos organizacijos. Jei kalbi olandiskai - didelis privalumas. Reikia darbo leidimo ir socialinio numerio - tai galima gauti, bet reikia pereiti olandiska biurokratija ir tai  trunka minimum kelis menesius.

i pirma puslapi

teisines pastabos

Puslapis atnaujintas: 2001 m. sausio 28 d.

Siulymus, pastabas, klausimus siuskite adresu: olandija@langas.net