langas.net » airija » archyvas » archyvinė informacija » kiti klausimai » 
AIRIJA
AUSTRIJA
DIDŽ. BRITANIJA
VOKIETIJA

LSU EK

NUORODOS

TURINYS
APIE MUS

Ką reikia žinoti apie alų?

- Paruošė Masterbro -

Taigi apie alu. Kai karta kolega lietuvis pasakeairiui, kad noretu artimiau susipazinti su airiu kultura, tas pakele Guinnesso bokala ir pasake "Stai musu kultura".

Jie daznai piktinasi, kai pamato uzsienieti gerianti ne Guinnessa, bet kartais vakarelyje gali nepamatyti ne vieno airio geriancio tamsu alu, netgi tu, kurie ka tik piktinosi, kad tu negeri Guinnesso. Man tai skaniausias Guinnessas, juolab kad jis gerai atrodo ir jo gali daug isgerti. Lietuviska gerkle sutalpina nuo 6 iki 14 pintu Guinnesso (dariau tokia apklausa).

Dar labai puikus raudonas elis (ale) Smithwick's idomaus ir neiprasto skonio. Labai populiarus Airijoje Guinnessso daryklos gamintas Budweiser, bet as tai jo skonio visai nejauciu. Murphy's yra Guinnesso kopija, arba atvirksciai. Daugelis alaus rusiu turi tokia keista puta kaip kad Guinnessas. I sveikata!

Kiek alkoholio galima įvežti į Airiją?

Kai eina kalba apie cigarečių vežimą į Airijąturėkite omenyje, kad galioja du apribojimai - vienas iš jų riboja cigarečių išvežamų iš Lietuvos kiekį, o kitas cigarečių įvežamų į Airiją kiekį.

Iš Lietuvos galima išvežti 200 cigarečių. Į Airiją iš ES šalių galima įvežti 800 cigarečių, o tai reiškia, kad iš Lietuvos į Airiją galima atsivežti 200 cigarečių.

Praktiškai į Airiją iš Lietuvos galima įvežti 10 litrų spiritinių gėrimų (degtinės, starkos), 60 litrų šampano, 90 litrų vyno, 110 litrų alaus ir 200 cigarečių (Lietuvos situacija čia išskirtinė - iš Vokietijos pavyzdžiui galit įsivežti 800 cigarečių). Šios normos netaikomos asmenims jaunesniems nei 17 metų. Taip pat turite vežtis visus čekius, kad galėtumėte įrodyti, jog mokesčius jausumokėjote kitoje ES šalyje.

Jeigu kažkokiu būdu vežtumėte didesnį kiekį tai reikėtų įrodyti, kad vežat asmeniniam vartojimui (gal laiško iš sugėrovų, kad per mėnesį sugebat išgerti 10 litrų starkos ir kad planuojat keletą mėnesių nevažiuot į užsienį). :)

© 1997-2007 langas.net. Visos teisės saugomos. (teisinės pastabos)