langas.net » airija » archyvas » archyvinė informacija » kiti klausimai » 
AIRIJA
AUSTRIJA
DIDŽ. BRITANIJA
VOKIETIJA

LSU EK

NUORODOS

TURINYS
APIE MUS

Mokyklos Airijoje

Klausimas

Aš dar rašau iš Lietuvos, kokia sistemaužsieniečiams mokytis? Norėčiau, kad mano dukra lankytų mokyklą mokslometais Airijoje. Kaip tai įforminti?

Atsakymas 1

Mokslas pradinėse ir vidurinėse valdiškose mokykloje nemokamas.

Atsakymas 2

Į mokyklą užrasyti reikia kiek įmanoma anksčiau,prieš pusmetį ar netgi dar anksčiau, ypač jei nori patekti į gerąmokyklą ir arti būsimų (esamų) namų. Jei neaišku, į kokią klasę, taireikia konsultuotis su tos mokyklos administracija. Toliau viskas labaipaprasta, gali gauti formą paštu, užpildyti ir laukti rugsėjo 1d. Darteks nusipirkti tos konkrečios mokyklos uniformą. Skirtingose mokykloseskirtingos uniformos ir jos privalomos ne visose mokyklose.

Finansinis aspektas: yra religinės mokyklos,kuriuose už patalpų nuomą sumoka bažnyčia, ir nereliginės, kuriose užtai turi sumokėti tėvai. Mūsų mokykloj rinko po 130 iš šeimos.

Rugsėjo mėnesį yra pateikiamas sąrašaspriemonių, kurias reikia supirkti - knygos, sąsiuviniai. Kadangi jųbūna visokių formatų, tai lengviausia knygyne duoti sąrašą, irpardavėjos surinks kiek ko reikia. Knygos gali kainuoti apie 50-200eurų priklausomai nuo klasės. Dar mūsų mokykloj rekėjo sumokėti po 40eurų už 'printed material'. Kartais pinigus galima pateiktimokytojai/mokyklai ir jie parūpina vadovėlius. Plaukimo pamokos - 50eurų. Bent pora kelionių į metus, 20-30 eurų. Pietus vaikai atsineša išnamų - dar reiktų pasidomėti, kai kurios mokyklos laikosi sveikosgyvensenos principų ir neleidžia neštis šokoladukų, čipsų ir gazuotųgėrimų. Mokykla gali gauti papildomų finansų samdyti mokytoją, kuridirbtų su neanglakalbiais vaikais. Vienas iš mokyklos gerumo rodiklių,jei yra tokia mokytoja ir tai nekainuoja.

Tuo rinkliavos nesibaigia, būna atviru rinkliavų(duokite mokyklos infrastruktūrai kiek kas gali), būna užslėptų,organizuoja loterijas, kurioms reikia išpirkti bilietus. Papildomosrinkliavos nuo mokyklos nepriklauso, gali būti net atvirkščiai, kuogeresnė, tuo populiaresnės rinkliavos. Vienu žodziu, jei kas stebisi,kad tik Lietuvoj nemokamo mokslo mokyklas reikia finansuoti, tai giliaiapsirinka.

Mokyklos direktorius čia vadinamas 'principle'.

Paruošta pagal Atmosferiko ir Renatos Retkutės komentarus

Surinkta iš laiškų esančių šioje Airijos lietuvių klubo diskusijos temoje

Nuorodos

© 1997-2007 langas.net. Visos teisės saugomos. (teisinės pastabos)