langas.net » airija » archyvas » archyvinė informacija » studijos
AIRIJA
AUSTRIJA
DIDŽ. BRITANIJA
VOKIETIJA

LSU EK

NUORODOS

TURINYS
APIE MUS

Kaip studijuoti Airijoje?

Nieko konkretaus atsakyti negaliu, galioja bendri patarimai:

- kontaktuokit su Airijos universitetais
- bandykit susirasti kokių nors fondų finansavimą

Ar aukštasis mokslas Airijoje mokamas? Kiek kainuoja?

Deja aukštasis mokslas Airijoje kainuojanemažai. O ne Europos sąjungos piliečiams jis kainuoja maždaug dvigubaibrangiau nei vietiniams. Vienų metų studijų kaina gali svyruoti nuo3000 iki 25000 eurų (priklausomai nuo universiteto ir specialybės).

Ar airiai pripažįsta lietuviškus diplomus?

Privačiose įmonėse pripažįsta. Valstybinėse - nežinau.

Kur rasti Airijos aukštųjų mokyklų sąrašą?

Airijos aukštųjų mokyklų sąrašas (www.cao.ie)

University College Dublin, European Institute

- Paruošė Kristina -

Mokausi magistratūroje University College DublinEuropean Institute. Į Airiją atvaziavau prieš mėnesį įgyti magistrą(Master of Economic Science – MeconSc – in European Economic and PublicAffairs programme).

University College Dublin (UCD) galbūt ne taipgerai žinomas universitas kaip Trinity College (pvz. rašytojas OscarWilde studijavo šiame universitete), tačiau laikomas vienu išmoderniausių Airijos universitetų.

Norintys studijuoti magistro programą manau galilengviau patekti į UCD, nei norintys įgyti bakalaurą. Erasmus programųsu Lietuvos universitetais kiek žinau UCD neturi. Magistro programapadalinta i du semestrus. Rudens semestro egzaminai vyksta gruodžiomėnesį, o pavasario semestro – gegužės, birželio mėnesiais.

Mokslas kainuoja sąlyginai nedaug, pvz. magistrostudijų kaina (Lietuvai kaip ES narei sumažinta nuo 2004/05/01) 9900euru, plius pragyvenimo išlaidos. UCD teritorijoje esančio bendrabučiokambario kaina metams 4500-5000 euru.

Oficialiai studijos prasideda rugsėjo 7 d. irpirmąsias savaites vyksta įžanginės paskaitos bei įvairūs renginiai,pvz. universiteto sporto ir laisvalaikio klubų pristatymai arpažintinės kompiuterių klasių/bibliotekos išteklių naudojimo paskaitos.

Privalumas šių studijų, kad norintys įgautižinių studentai labai skatinami. Pvz. norintys išmokti užsienio kalbas,gali papildomai pasirinkti užsienio kalbą (iš aštuonių galimų) užkurias nereikia mokėti. Tarptautinių studijų studentams organizuojamospažintinės keliones ir specialūs renginiai.

Institute of Technology, Letterkenny

- Paruošė Jurgita iš Letterkenny -

Mes esame Letterkenny'je. Mokinames Institute OfTechnology, antrame kurse, Business Studies. I Airija atvaziavome2001m. rugsejo 11 diena. Taip, kad mes cia jau septyni menesiai. Musatsiunte Kauno Verslo Kolegija pagal Socrates Erasmus programa.

Studijos prasidejo ne taip, kaip Lietuvoje -rugsejo pirma, o apie rugsejo 20 (dabar tiksliai datos neatsimenu). Irtaip dar savaite buvo tokia betvarke, kad negalejai suprast nei kokiatau paskaita, nei kur vyksta ir ar apskritai ja dabar turi. Pirmieji -rudens egzaminai buvo gan anksti - gruodzio pradzioje. Baigesi gruozio13 diena. Tad turejome beveik menesi laiko atostogu (iki sausio 8d.).Kadangi buvome jau truputi pasiilgusios Lietuvos, tai ten ir sutikomeSv. Kaledas ir naujuosius.

Vertinimo sistema cia kitokia nei Lietuvoje,prie ko tikrai nelengva buvo priprasti. Vertina procentais. Pvz. rudensbeveik visi egzaminai buvo verti 10%. Tai reiskia, kad jei tu gavai50%, tai prie galutinio turesi 5%. Tas pats ir per pavasario. Dar yratarpiniai projektai verti apie 10-15%. Dauguma priklauso nuo vasarosegzaminu, nes jie verti po 60 - 80%.

Dar kas kitaip nei Lietuvoje, kad jie, kad jievisa atsviesta medziaga isdalina kiekvienam studentui. Tas aisku labaigerai mums.

[...]Airijos pamateme nemazai. Buvo organizuojamos nemokamos keliones uzsienio studentams.

Apie Open University

- Paruošė Bro1 -

Aš pats mokausi magistrantūrą Open University.Maždaug 2003 metų antroje pusėje turėčiau gauti magistro laipsnį "inComputing for Commerce and Industry."

Open University yra labiausiai žinomas UKuniversitetas mokantis nuotoliniu būdu. Kiekvienas semestras trunkapusmetį (nuo gegužės iki lapkričio ir nuo lapkričio iki gegužės).Norint gauti magistro laipsnį (jeigu jau turi bakalauro) turi surinkti120 kreditų už studijas ir 60 kreditų už magistrinį darbą.

Studijų kaina 30 kreditų gauti yra maždaug 2000 eurų (priklauso nuo studijuojamo dalyko).

Aš pats nerekomenduočiau imtis daugiau nei 30 kreditų per pusmetį.

Studijos vyksta maždaug tokiu būdu:
- OpenUniversity atsiunčia studijų medžiagą (vadovėlius, namų darbų užduotis,pavyzdinius egzaminų klausimus su atsakymais, keletą kompaktinių diskų,mokymosi tvarkaraštį)
- Per pusmetį paprastai reikia atlikti 3-4 namų darbus, kurių pridavimo data nurodyta studijų tvarkaraštyje.
- Namų darbų atsakymai siunčiami paštu (o kai kuriems studijuojamiems dalykams internetu)
- Namų darbai būna įvertinami ir atsiunčiami atgal ištaisyti ir su pastabomis.
- Egzaminai laikomi normaliai - Dubline (aš pats Dublino gyventojas).
- Po kiekvieno išlaikyto egzamino gaunamas sertifikatas.

Mokytis nėra sunku, tačiau studijos ir ypač namų darbų užuotys atima labai daug laiko.

2002 metų duomenimis Open University yra 6-oje vietoje UK pagal studijų kokybę.

© 1997-2007 langas.net. Visos teisės saugomos. (teisinės pastabos)