langas.net » airija » archyvas » archyvinė informacija » darbas » 
AIRIJA
AUSTRIJA
DIDŽ. BRITANIJA
VOKIETIJA

LSU EK

NUORODOS

TURINYS
APIE MUS

Kurios Lietuvos firmos gali įdarbinti Airijoje legaliai?

Įmonės norinčios įdarbinti lietuvius užsienyje turi gauti licencijas leidžiančias užsiimti tokia veikla. Be tolegaliai Airijoje gali įdarbinti ir Respublikinė darbo birža.

Kadangi legaliai galinčių įdarbinti įmonių sąrašą prižiūri socialinės apsaugos ir darbo ministerija, tai žemiau pateikiu nuoroda į įmonių, turinčių socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotas licencijas užsiimti įdarbinimo užsienyje tarpininkavimo veikla.

Kur rasti Airijos įdarbinimo agentūrų?

- FAS - Training and Employment Authority
- Recruit Ireland
- Irish Jobs all the top jobs in Ireland on one monster site
- Monster Jobs Ireland, The world leader in recruitment and career management
- StepStone - Europe's leading online recruitment centre.
- Welcome to the Jobs Ireland website
- Grafton group
- Online International Recruitment

Istorija apie Westpoint Academy.

Mano profesija X, ar mano profesija paklausi? Ką man daryti?

Nežinau, tikrai neišmanau apie darbo rinkos paklausą.

Jeigu norite susirasti darbo pereikite per airiškų interneto puslapių katalogus ir pabandykite nusiųsti savo CV toms firmoms, kurios užsiima ta veikla, kur jūs galėtumėte dirbti.

Nuo ko pradėti, jei noriu įsidarbinti Airijoje?

Keletas mano patarimų:

1. Nevažiuokite nemokėdami anglų kalbos. Pabandykite įsivaizduoti, kaip jūs ieškote darbo Lietuvoje nemokėdami nė žodžio lietuviškai ar rusiškai.
2. Jei ruošiatės atvažiuoti dirbti nekvalifikuoto darbo, kreipkitės į Lietuvoje veikiančias įdarbinimo agentūras
3.Jei ruošiatės atvažiuoti dirbti kvalifikuoto darbo kreipkitės ir į Lietuvoje veikiančias agentūras ir į Airijoje veikiančias įdarbinimo agentūras.
4. Pabandykite jose paieškoti darbo atitinkančio jūsų kvalifikaciją.
5.Pateikit agentūroms savo CV. Jei nežinote/abejojate dėl savo CV, pasitarkite su tos srities specialistais, tegul jums paruošia CV jie. Nepagailėkite tam keliasdešimties litų, mat geras CV pravers bet kokiu atveju.

Ar lengva bus susirasti darbą, jei atvažiuosiu į Airiją?

Nedarbo lygis Airijoje šiuo metu yra mažesnis nei kitose ES šalyse, tačiau susirasti darbą visvien nėra lengva.

Man 18 metų, noriu išvažiuoti dirbti į Airiją, gal žinai, kur kreiptis?

Tiesą sakant, mano patarimas būtų tau toliau mokytis. Nes bendroj sumoj sudėjus, įgyti išsimokslinimą Lietuvoj ir tada išvažiuoti į užsienį yra lengviau, nei išvažiuoti į užsieni ir tada bandyti prasimušti.

Vieno lietuvio patarimas juodadarbiams

2002 rugpjūčio 02

Jei kam reikia įvairių darbų, tai tegu žiūri"Evening Herald" laikraštį, tai gauti darbą nebus problemų. [] Aš pats3 dienas neturėjau ką veikti prieš išvykstant, tai 165 eurus užsidirbau.

Darbo leidimai

Esu Lietuvos pilietis, ar man reikia darbo leidimo?

Lietuvos piliečiams darbo leidimas Airijojenereikalingas, tačiau nepamiršk, kad pradedant darbą turi pasirašytisutartį su darbdaviu - viena kopija turi atitekti tau.

Atlyginimas

Kokio atlyginimo galiu tikėtis?

Nekvalifikuotas darbas

Jei atvažiuoji dirbti nekvalifikuoto darbo (pvz į McDonalds, žemės ūkį, šampinjonų rinkti), atlyginimas turėtų būti apie 7 eurai per valandą. Atlikus nesudėtingus paskaičiavimus galime matyti, jog dirbdamas 8 valandas per dieną ir 5 dienas per savaitę uždirbsi apie 15000 eurų per metus. Taip pat, turėk omenyje, jog gali būti tokia situacija, jog darbdavys negalės duoti darbo kai kuriomis dienomis, reikia manyti, jog atlyginimo užtokias prastovas ko gero negausi.

Kvalifikuotas darbas

Jei atvažiuoji dirbti tikrai kvalifikuoto darbo (pvz informacinių technologijų srityje), gali tikėtis didesnio atlyginimo - maždaug nuo 20 000 iki 30 000 eurų per metus. Na, o jeigu pasisekė ir gavai pasiūlymą didesniam nei 30 000 eurų kontraktui, nedvejok, tai pasitaiko ne taip jau dažnai (šiuo metu daugiausiai uždirbantis mano pažįstamas lietuvis programuotojas gauna 55 000 eurų per metus). Taip pat, jei darbdavys siūlo apmokėti visas arba dalį būsto išlaidų, tai skaičiuoki tai, kaip nemažą priedą prie atlyginimo.

© 1997-2007 langas.net. Visos teisės saugomos. (teisinės pastabos)